Spolek Quo Vehis má za sebou mnohaletou zkušenost s výlety do zemí Evropy, zejména Rumunska a Ukrajiny, ale i Bulharska, Norska nebo Polska. Výlety pořádáme pro skupinky zájemců (fotografické sdružení Světloplaši), přátel, ale i pro univerzity nebo střední školy. Cestujeme převážně v menších skupinkách lidí, která lépe zapadne do místní krajiny a ve vesnicích nebudí tolik pozornosti. S námi se dostanete na místa, která jsou běžným návštěvníkům těchto oblastí utajena.

Hlavní osobou, která stojí v čele spolku Quo Vehis je zkušený cestovatel a průvodce Antonín Mikulenka. Chcete-li s námi vyrazit, pak nás kontaktujte na emailu tondamikulenka(zavináč)seznam.cz.

A jak vznikl spolek Quo Vehis? 

Společenství Quo Vehis jako všechno živelné a veselé vznikalo v řádu let z kamarádů, přátel, veselých lidí a jejich kamarádů na našich cestách po různých místech naší republiky, zeměkoule a kdo ví, kde všude.Všelijaké cesty a akce jsme připravovali a organizovali pro různorodé skupiny, spolky, jednotlivce, školy základní, střední i vysoké, folklorní, sportovní, společenské zájmové skupiny.

Tohle vše směřovalo k tomu, aby to mělo jméno, značku. Takže pod vlivem bujarého veselí a nekonečné radosti ze života  na Silvestra roku 2006 vznikl spolek cestování na východ Quo Vehis. Jeho báječným předsedou na „furt“ se stal báječný Víťa Keka. Nadšení, plány, logo byly veliké – snad větší než my. Kamarádi a známí prohlásili , že je to ikona pro cestování za srandou, veselím, nevšedními zážitky a levným alkoholem. Tak nějak to mohla být i pravda.

Báječné členství pro Tondu Mikulenku
Báječné členství pro Tondu Mikulenku

Jasno jsme měli však v tom, že máme svá zaměstnání a žádné ambice z toho dělat cestovku, agenturu nebo něco podobného. Ukázalo se, že díky tomu jsme si dokázali udržet nadhled, odstup, lidskost a úroveň. Každá akce a místo, kam jezdíme je pro nás srdeční záležitostí; na těchto místech máme dlouholeté vazby a známé, ze kterých se za ta léta stali přátelé a kamarádi. Největší radostí je, když se sami nebo s námi vracíte na tato místa.

Vrozená mužská lenost, dokonalost, ruku v ruce s naprostým nepochopením komunikačních možností zapříčinila žalostně málo dokumentujících materiálů (a tohle také vznikalo dva roky). Ale od kamarádek dostalo Quo Vehis nový kabát v podobě webu a vším s tím spojené. Zároveň naději, že se v této stránce polepšíme. Nejsme žádná organizace, cestovka či jiná záležitost. Jsme jen společenství kamarádů a všech, co s námi prožili nebo prožijí nevšední věci a mají nekonečnou radost ze života.                       

Vaše Quo Vehis

Napsat komentář